Nový školní autopark

SOU VALAŠSKÉ KLOBOUKY PŘEDSTAVILO NOVÝ AUTOPARK

Obnovením svých služebních vozidel, vozem autoškoly, devíti místným vozidlem pro přepravu žáků, školním modelem vozu Octavia 2 v těchto dnech se Střední odborné učiliště zařadilo zpět mezi moderní učiliště v našem kraji.

Všechna vozidla jsou v barvě bílé, doplněná logy školy v barvě zelené.

Devíti místný vůz pro přepravu žáků byl již 2 x prověřen např. při přepravě našich žáků na letiště do Vídně v rámci mobility programu Leonardo da Vinci, kdy naši Mechanici opraváři motorových vozidel a Kuchaři - číšníci absolvovali tří týdenní odbornou stáž v jiho anglickém Plymouthu. Dále vůz pronajímáme TJ Spartak Valašské Klobouky pro přepravu fotbalistů – mladších žáků a k dopravě žáků pro soutěže a na pracoviště ( pro jiné účely tento vůz dále nepronajímáme ).

Důležitým pomocníkem ve výuce je vůz OCTAVIA 2, kdy jsme např. pro závěrečné zkoušky museli moderní vozy zapůjčovat. Nyní si mohou žáci společně s učiteli odborného výcviku po celý školní rok vůz slouží pro procvičování  všech prvků diagnostiky – BOSCH Esi tronic , dále lépe komplexně nacvičit proměření geometrie podvozku.

Důležité je poznamenat, že veškerý takto získaný majetek není z prostředků Zlínského kraje, ale SOU Valašské Klobouky je získalo bezúplatně od různých organizačních složek státu.

Na realizaci této dlouhodobé akce se významně podílel vedoucí učitel OV Bc. Zdeněk Kliš. Jemu, ale i všem vyučujícím učitelům OV při uvedení vozidel do provozu patří velký dík.

Na prvním místě jde o bezpečnost našich žáků, ale samozřejmě o moderní pojetí výuky a umožnit místním uchazečům o studium v těchto oborech moderní vzdělávání v místě svého bydliště.