Zahraniční spolupráce

Mgr. Jaromír Lacný

Šest našim automechaniků právě přijelo z dvouměsíční praxe, kterou vykonali ve městě Walldorf ve spolkové zemi Baden-Württemberg v Německu.  V pneuservisu bylo jejich hlavní zodpovědností vyměňování pneumatik osobních vozů. Seznámili se také s jinými pracovními postupy a novými technologiemi. Všichni studenti prošli seminářem na téma - Servis pneumatik, jejich opravy, kontrola, výměna, montáž.  Na závěr školení obdržel každý účastník certifikát.
Jejich práce byla ze strany zahraničního partnera hodnocena velmi pozitivně. Poděkovali nám za milou spolupráci, za motivované a pilné pracovníky a jejich schopnosti. Těší se rovněž na další spolupráci, kterou chceme i my nadále rozvíjet.
Pro mladé lidi představuje účast na odborné praxi v zahraničí velmi významný přínos pro jejich další odborný a osobní rozvoj.
Praxi automechaniků zaštiťuje organizace JUNIOR-TALENTS.

Mgr. Jaromír Lacný

Erasmus+ 1: Vzdělávací mobilita jednotlivců

Číslo projektu: 2016-1-CZ01-KA102-022980

Střední odborné učiliště Valašské Klobouky.
Název projektu: Žáci z Valašska v zahraniční praxi

Informace o projektu na serveru Zkola

Naše škola má navázánu spolupráci se Strednou odbornou školou v Pruském ve Slovenské republice.

Setkávání obou škol probíhá na poli sportovním, kulturním, poznávacím jak mezi samotnými žáky, tak i mezi pedagogickými i nepedag. zaměstnanci.

Detail obrázku