Něco málo o škole

 

Něco málo o naší škole...
 

 

Vznik školy se datuje v letech 1924-1925. Od té doby škola prošla řadou změn. Důležitou změnu zažil celý areál v roce 2010, kdy došlo k celkové obměně vzhledu všech budov. Areál je postupně modernizován, změnilo se vybavení učeben, zázemí pedagogů, ubytovaných žáků, barevně jsou změněny všechny prostory školy.
 
Žáci si mohou vybrat z řady učebních oborů: vyučujeme  jak obory pro žáky se specifickými vzdělávacími potřebami tak klasické učební obory. V naší oborové nabídce nechybí obory se stipendiem – preferované učební obory. Završit vzdělání u nás mohou žáci v nástavbovém studiu oboru Podnikání, po získání výučního listu.
Od školního roku 2018 - 2019 je nově vyučován též čtyřletý maturitní obor v denním studiu Veřejnosprávní činnost.

Při poklesu žáků v naší populaci se škola úspěšně přesunula do sektoru nabídek dalšího vzdělávání dospělých osob. Nabízíme řadu rekvalifikačních kurzů a projektů pro zájemce z řad široké veřejnosti - škola je Místním centrem celoživotního učení.
 
Škola nabízí širokou nabídku doplňkových činností. Součástí areálu je Stanice technické kontroly a měření emisí. V rámci ubytování nabízíme upravené pokoje i sociální zázemí pro širokou veřejnost. V Hostinské činnosti poskytujeme celodenní stravování, výrobu a realizaci rautů. Velmi dobré výsledky prokazuje Svářečská škola…Nabídka je široká, stačí si jen vybrat. V rámci mezinárodní spolupráce se naši žáci zúčastňují zahraničních stáží a praxí zejména v Anglii, Německu, Italském Milánu…Partnerskou školou na Slovensku je SOŠ Pruské.
 
Přijďte a navštivte náš areál a školu Střední odborné učiliště Valašské Klobouky.
Na Vaši návštěvu se těší pedagogové i zaměstnanci.
 
Mgr. Přemysl Jaroš, ředitel
Střední odborné učiliště Valašské Klobouky