Novinky

Baristický kurz

26.03.19

kolektiv SOUVK

Baristický kurz
Ve dnech 20. a 21. března 2019 se uskutečnil na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách kurz Baristiky, který byl určen pro další profesní vzdělávání studentů oboru Kuchař-číšník, který má v naší škole dlouholetou tradici.
Dvoudenní Baristický kurz pod vedením baristy a manažera Patrika Macka byl rozdělen do dvou částí. První den se žáci věnovali teoretické části přípravy kávy, skladbě nápojů Espresso a osvojovali si znalosti špičkové technologie, vybavení, surovin a pomůcek nezbytných k výrobě kávy.
Druhý den kurzu si vyzkoušeli přípravu různých druhů káv. Například šlehání kávy a mléka, jeho zpracování a nechyběl ani čas na dotazy a diskuzi. Pomyslnou třešničkou na dortu byla výroba kávy Latte Aret, kdy se příprava kávy stává uměním. Studenti při malování s vyšlehaným mlékem, kdy dochází k propojení s kávou, vytvářeli na hladině kávy různé obrazce a tvary.
Kurz byl ukončený osvědčením o absolvování kurzu.
Poděkování patří panu baristovi Patriku Mackovi za trpělivost, ochotu, předávání zkušeností, vědomostí a za dny provoněné kávou Trobica.
Text a foto: kolektiv SOUVK

Nová maturita

Střední odborné učiliště
Valašské Klobouky

Brumovská 456
766 01

Telefon:
Spojovatelka: +420 577 006 451
E-mail: podatelna@souvk.cz
Podatelna: podatelna@souvk.cz