Novinky

Návštěva Úřadu práce ve Zlíně - leden 2019

17.01.19

Ing. Tkáč Ladislav, Mgr. Hrabina Pavel

Tak, jako každý školní rok, tak i v tomto školním roku navštívili 14. 1. 2019 žáci třetích ročníků všech učebních oborů H Úřad práce ve Zlíně.

Program je obsahově zaměřen na kariérové poradenství, informaci o službách úřadu práce, o aktuální situaci na trhu práce apod. Část je věnována sebeprezentaci u zaměstnavatele, případně možnostem práce v zahraničí a samozřejmě informacím o dalším vzdělávání.

V asi dvouhodinovém setkání s pracovníky úřadu se dozvěděli podstatné věci, jak se např. zaregistrovat v případě, že se jim po ukončení školy nepodaří hned sehnat práci, jak zapůsobit na zaměstnavatele, aby získali práci, jaké jsou možnosti uplatnění na trhu práce u nás i v zahraničí apod. Tyto informace jsou pro žáky velmi důležité, protože jim mohou pomoci, jak se později vyhnout různým nepříjemnostem. Jedná se hlavně o to, že si z nevědomosti nezaplatí sociální a zdravotní pojištění, nebo podepíší pro ně nevýhodnou pracovní smlouvu. Žákům setkání přineslo mnohé nové poznatky a zároveň tak i navázali a rozšířili si informace, které se dozvěděli již ve škole.

                                                                                                  

Ing. Tkáč Ladislav, Mgr. Hrabina Pavel

 

Nová maturita

Střední odborné učiliště
Valašské Klobouky

Brumovská 456
766 01

Telefon:
Spojovatelka: +420 577 006 451
E-mail: souvk@souvk.cz
Podatelna: podatelna@souvk.cz