Novinky

Předvánoční Vídeň

04.01.19

PaedDr. Marie Nguyenová, Mgr. Petra Chuchmová DiS., Ing. Jaroslava Pospíšilová, Bc. Anna Satinová, Bc. Eva Rohlenová

V rámci výuky cizích jazyků žáci SOU Valašské Klobouky navštívili dne 18. 12. 2018 předvánoční Vídeň. Měli možnost shlédnout Hundertwasser-Haus architekta Friedensreicha Hundertwassera, palácový komplex Belveder, který byl postaven v letech 1714–1723 podle návrhu architekta Johanna Lukase von Hildebrandta pro prince Evžena Savojského, jednoho z nejvýznamnějších rakouských vojevůdců ve válce proti Turkům. Komplex sestává z Horního a Dolního Belvederu, oranžérie a palácových stájí. Jeho součástí je i rozsáhlá zahrada. Dnes v něm sídlí umělecké muzeum Belvedere. 
Na Schwarzenberském náměstí jsme viděli památník připomínající hrdinství 17 tisíc vojáků Rudé armády, kteří padli v roce 1945 během bitvy o Vídeň. 
Z dalších památek to byly např. Státní opera, katedrála sv. Štěpána, budova Parlamentu a palácový komplex Hofburg, který byl do roku 1918 rezidencí habsburských a habsbursko-lotrinských panovníků a od roku 1945 je sídlem prezidenta Rakouské republiky, ale také Rakouské národní knihovny a několika muzeí.
V závěru celé návštěvy jsme na Christkindlmarkt ochutnali skvělý horký  punč, pečené brambory se špekem a sýrem a další dobroty.
PaedDr. Marie Nguyenová, Mgr. Petra Chuchmová DiS., Ing. Jaroslava Pospíšilová, Bc. Anna Satinová, Bc. Eva Rohlenová

Nová maturita

Střední odborné učiliště
Valašské Klobouky

Brumovská 456
766 01

Telefon:
Spojovatelka: +420 577 006 451
E-mail: souvk@souvk.cz
Podatelna: podatelna@souvk.cz