Novinky

Vánoční soutěž zručnosti pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ

06.12.18

Mgr. Pavel Hrabina


Dne 4. prosince 2018 proběhl na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách 1. ročník soutěže „Vánoční soutěž zručnosti pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ“.  Zúčastnilo se jí 20 tříčlenných týmů z osmi základních škol našeho regionu: ZŠ Valašské Klobouky, ZŠ Brumov-Bylnice, ZŠ Slavičín, ZŠ Štítná nad Vláří, ZŠ Horní Lideč, ZŠ Nedašov, ZŠ Vlachovice a ZŠ Újezd, které soutěžily ve dvou samostatných soutěžích GASTRU a ŘEMESLU. Jednotlivé úkoly byly hodnoceny samostatně bodovým systémem.
Soutěžící v Gastru museli absolvovat šest úkolů: poznávání surovin - luštěniny, obiloviny, poznávání koření a jiných dochucovadel, krájení cibule najemno, rozbíjení vejce (oddělit žloutek od bílků), připravit palačinku a nachystat  jednohubky.
Soutěžící v Řemeslu absolvovali také šest úkolů: šroubování - zašroubovat 4 šrouby různých typů, poznávání – šroubů, vrutů, nýtů, ložisek atd., demontáž a montáž kola z osobního automobilu, vyvážení zárubně, kreslení linky na stěnu, řezání tvárnice.
Výsledky soutěže jednotlivců v GASTRU: 1. místo – Amálie Strnková (ZŠ Slavičín), 2. místo – Lucie Prekopová (ZŠ Nedašov), 3. místo – Natálie Kulíšková (ZŠ Újezd) 

Výsledky soutěže družstev v GASTRU: 1. místo – ZŠ Horní Lideč, 2. místo - ZŠ Slavičín, 3. místo – ZŠ Nedašov
 

Výsledky soutěže jednotlivců v ŘEMESLU: 1. místo – Lukáš Koudela (ZŠ Slavičín), 2. místo – Erik Šerý (ZŠ Valašské Klobouky), 3. místo – Martin Vizvári (ZŠ Vlachovice)                                                                        

Výsledky soutěže družstev v ŘEMESLU: 1. místo – ZŠ Vlachovice, 2. místo - ZŠ Slavičín, 3. místo – ZŠ Nedašov


Tuto akci podpořili:  ŠKODA-AUTO Mladá Boleslav, Město Valašské Klobouky, Podravka, Delikomat, Potraviny Macháč s.r.o. a Svitap.

Soutěž je zajímavá díky svému konceptu, který je zaměřen na podporu zručnosti žáků a jejich týmovou spolupráci. Pomáhá také v profesní orientaci žáků základních škol. Účastníkům se soutěž líbila, spokojen byl i pedagogický doprovod. Soutěžící si odnesli propagační materiály o škole, všechna družstva a první tři jednotlivci získali věcné ceny a diplomy.

Velký dík patří všem našim učitelům, kteří na akci pracovali, za přípravu a organizaci. Doufáme, že to byl začátek další tradice na naší škole.
 

Mgr. Pavel Hrabina


 

 

 

 

 

 

Nová maturita

Střední odborné učiliště
Valašské Klobouky

Brumovská 456
766 01

Telefon:
Spojovatelka: +420 577 006 451
E-mail: souvk@souvk.cz
Podatelna: podatelna@souvk.cz