Novinky

Kurz studené kuchyně 2018-podzim

13.11.18

Mgr. Marcela Šuráňová

Ve dnech 5. – 8. 11. 2018 probíhal na naší škole Kurz studené kuchyně, kterého se zúčastnilo celkem 17 žáků oboru Kuchař – číšník a jedna paní z řad veřejnosti.
Lektorem byl Mistr kuchař pan Vladimír Picka z kuchařského studia v Pelhřimově, držitel několika ocenění v oboru. V průběhu kurzu účastníci připravovali 80 druhů nejrůznějších výrobků studené kuchyně, např. pěny, plněné hermelíny, sýrové rolády, masové rolády, výrobky v aspiku a mnoho dalších zajímavých specialit, k nimž patří štrasburská kachna, dekorovaný krocan, dekorovaný humr Nowaco nebo sushi.
Kurz byl zakončen slavnostním rautem. Při aranžování mís na rautový stůl se zúročí odbornost a kreativita práce kuchaře. Závěrečná kompozice je vrcholem studené kuchyně a dává základ zážitkové gastronomii.  Součástí této slavnostní akce bylo i předání osvědčení, které je podkladem pro vyšší hodnocení při výkonu kuchařského povolání.
Věřím, že absolventi nové znalosti a dovednosti budou dále prohlubovat, procvičovat a uplatňovat ve svém oboru. Účast na kurzu je významným motivačním přínosem mladé kuchařské generace.
                                                                                                                                      

Mgr. Marcela Šuráňová

Nová maturita

Střední odborné učiliště
Valašské Klobouky

Brumovská 456
766 01

Telefon:
Spojovatelka: +420 577 006 451
E-mail: podatelna@souvk.cz
Podatelna: podatelna@souvk.cz