Novinky

Den otevřených dveří

23.10.18

Mgr. T. Bělašková, Bc. E. Rohlenová

V pátek 19. října 2018 se uskutečnil na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách  již tradiční Den otevřených dveří. Návštěvníci se mohli dozvědět bližší informace o nabízených učebních oborech i o studijních oborech zakončených maturitní zkouškou. Součástí Dne otevřených dveří byla prohlídka budov, kde probíhá teoretická výuka, ale také přilehlých odborných pracovišť a dílen, které jsou součástí areálu. Zde studenti předváděli ukázky svých řemesel, aby zájemci získali bližší představy o daném oboru.
Žáci oboru Mechanik opravář motorových vozidel připravili lákadlo v podobě rally speciálu Škoda Fabia Super S2000 a terénní buginy z dílny Orsák rally sport.
Pro deváťáky i širokou veřejnost byla připravena degustace výrobků studené kuchyně. Mohli si pochutnat na flambovaných palačinkách, dýňových specialitách nebo i nealkoholických koktejlech, které jim předváděli naši studenti oboru Kuchař - číšník.
Na Dnu otevřených dveří chceme ukázat, že jsme škola rodinného typu s dlouholetou tradicí, která má svým žákům stále co nabídnout. Již několik let přetrvává poptávka po našich absolventech na trhu práce, a proto si myslíme, že naše obory mají budoucnost a bohaté uplatnění.
 V současné době nabízíme mimo tradiční učňovské obory i nový maturitní obor Veřejnosprávní činnost, který v našem regionu nebyl zastoupen a zájem o jeho absolventy přetrvává i z důvodu získání odborných znalostí v daném oboru.

                                                                                                        Mgr. T. Bělašková, Bc. E. Rohlenová

 

Nová maturita

Střední odborné učiliště
Valašské Klobouky

Brumovská 456
766 01

Telefon:
Spojovatelka: +420 577 006 451
E-mail: souvk@souvk.cz
Podatelna: podatelna@souvk.cz