Novinky

Maroko

15.10.18

Ing. Tkáč Ladislav

Jako již tradičně po začátku školního roku navštívili Valašské Klobouky známí cestovatelé manželé Špillarovi. V předcházejících přednáškách měli naši žáci možnost v jejich povídání a fotografiích navštívit Keňu, Tanzanii, Zanzibar, Etiopii, USA, Havaj a Vietnam. Tentokrát měli možnost znovu zavítat do Afriky a to do Maroka. Maroko je nám v současnosti známé spíše přes migranty, kteří z této země přicházejí do Evropy.
Na opět velmi zajímavých snímcích byla ukázána jak příroda, tak i minulost a současnost této velmi zajímavé země. Žáci mohli shlédnout koželužny a barvírny, které jsou staré i několik set let. Viděli i tradiční výrobu koberců a také shlédli tržiště a jako zajímavost i dobytčí trh.
Pomocí fotografií navštívili i města jako Agadir, Marrakech,  Essaouira, Fes. Zde mohli vidět, jak se Maroko mění a počet starých staveb, které nejsou udržovány, stále klesá. Zdejší stavby jsou vystavěny z udusané hlíny a v případě opuštění chátrají. Cestovatelé navštívili i berberské vesnice s místními, původními obyvateli a zdůraznili jejich velkou pohostinnost. Žáci prostřednictvím fotografií navštívili hory Velký a Malý Atlas a mohli vidět, že v zimě zde napadá tolik sněhu, že některé vesnice jsou až do jara odříznuté od světa.
Cestovatelé přiblížili našim žákům život obyvatel země, která nám není až tak známá, ale svou kulturou a přírodou si určitě zaslouží pozornost. Vzhledem k tomu, že já sám jsem Maroko navštívil, tak můžu návštěvu této země doporučit, protože každý si zde může přijít na své. Přednáška se žákům líbila a nakonec sklidila zasloužený obdiv a byla odměněna potleskem.
                                                                                                                                Ing. Tkáč Ladislav


 

Nová maturita

Střední odborné učiliště
Valašské Klobouky

Brumovská 456
766 01

Telefon:
Spojovatelka: +420 577 006 451
E-mail: podatelna@souvk.cz
Podatelna: podatelna@souvk.cz