Novinky

Návštěva Úřadu práce Zlín

12.01.18

Ing. Tkáč Ladislav, Mgr. Hrabina Pavel

Tak, jako každý školní rok, tak i v tomto školním roku 2017/18 navštívili 10. 1. 2018 žáci třetích ročníků učebních oborů Opravář zemědělských strojů, Kuchař – číšník, Ošetřovatel a E oborů Úřad práce Zlín.
Program je obsahově zaměřen na kariérové poradenství, informaci o službách úřadu práce, o aktuální situaci na trhu práce apod. Část je věnována sebeprezentaci u zaměstnavatele, případně možnostem práce v zahraničí a samozřejmě informacím o dalším vzdělávání.
V asi dvouhodinovém setkání s pracovníky úřadu se dozvěděli podstatné věci, jak se např. zaregistrovat v případě, že se jim po ukončení školy nepodaří hned sehnat práci, jak zapůsobit na zaměstnavatele, aby získali práci, jaké jsou možnosti uplatnění na trhu práce u nás apod. Tyto informace jsou pro žáky velmi důležité, protože jim mohou pomoci, jak se později vyhnout různým nepříjemnostem. Jedná se hlavně o to, že si z nevědomosti nezaplatí sociální a zdravotní pojištění, nebo podepíší pro ně nevýhodnou pracovní smlouvu. Žákům setkání přineslo mnohé nové poznatky a zároveň tak i navázali a rozšířili si informace, které se dozvěděli již ve škole.
                                                                                                     Ing. Tkáč Ladislav, Mgr. Hrabina Pavel


 

Nová maturita

Střední odborné učiliště
Valašské Klobouky

Brumovská 456
766 01

Telefon:
Spojovatelka: +420 577 006 451
E-mail: podatelna@souvk.cz
Podatelna: podatelna@souvk.cz