Novinky

Vánoční soutěž ve vaření domácí kyselice

21.12.17

Mgr. Marcela Šuráňová

Dne 14.12.2017 se na naší škole konala první. soutěž ve vaření kyselice – třídní kolo žáků 1. ročníku oboru Kuchař-číšník. Žáci  byli dopředu informováni o této soutěži a za úkol  si měli  přinést svůj domácí recept od  svých maminek nebo babiček. Některé suroviny si přivezli z domu (sušené houby, sušené švestky, kysané zelí), ostatní suroviny byli zakoupeny v rámci OV.
V ranních hodinách jsme ve školní jídelně připravili slavnostní stůl s vánoční výzdobou. Dopoledne zasedla komise k ochutnávce polévek. Soutěž byla anonymní pod písmeny A,B,C…F, kdy všechny polévky byly v terinách a komise každou ohodnotila body 1-5.
Celkem soutěžilo 7 žáků. Každá kyselice byla dobrá, každá měla jinou chuť i konzistenci. Určitě bylo velmi těžké určit, která je nejlepší. Chutné i jedlé byly všechny a ti žáci, kteří se neumístili na předních místech  si určitě zaslouží  velké poděkování za účast a zúčastnění  by měli dostat, tak jak řekl pan ředitel 3. místo, jelikož všechny  polévky byly výborné.
Na prvním místě se umístil žák Vítek Doležel, druhé místo obsadil Jan Prokopius a třetí místo získala žákyně Eliška Tulpová.
Odborná soutěž se velmi vydařila, žáci získali opět zkušenosti a rozhled do budoucnosti s tím, že kuchař je v gastronomii velmi důležitý člověk a ví, že se musí s jídlem hrát jako s hračkou, než přijde do konečného finále.
Tuto soutěž bych ráda uskutečnila v měsíci lednu pro 2. a 3. ročníky jako třídní kolo a na závěr z těch nejlepších uspořádat školní kolo v oboru Kuchař-číšník.
Všem zúčastněným patří velké poděkování za práci a za skvělou předvánoční atmosféru.
Jak se žákům dařilo, je možné si prohlédnout v přiložené foto dokumentaci.
 

Třídní učitelka a učitelka OV Mgr. Marcela Šuráňová, Mgr. Tereza Bělašková, Bc. Libor Kostka


 
 

Nová maturita

Střední odborné učiliště
Valašské Klobouky

Brumovská 456
766 01

Telefon:
Spojovatelka: +420 577 006 451
E-mail: souvk@souvk.cz
Podatelna: podatelna@souvk.cz