Novinky

Spolupráce se zaměstnavateli funguje na výbornou i o školních prázdninách

29.08.16

Mgr. Přemysl Jaroš

Žáci Středního odborného učiliště ve Valašských Kloboukách nezahálejí ani v době volna školních prázdnin. Řada žáků pracovala na smluvních pracovištích nebo ve svém oboru. Mohli jsme tak potkat například v předposledním týdnu žáky oboru Kuchař-číšník pod vedením p. učitelky Ovesné v našich školních dílnách při přípravě rautů, místo toho, aby žáci lenošili. Další pracovali na pracovištích v Luhačovicích a i náš zahraniční student z Chorvatska, který byl 2 měsíce ve své zemi pomáhat doma rodičům při letní sezoně se taktéž ihned připojil k odborné práci pro zákazníky.
Autoopravna Orsák a Orsák rally sport Valašské Klobouky je řadu let smluvním pracovištěm žáků učebního oboru Mechanik opravář motorových vozidel( Automechanik). Žáci se zde připravují pod vedením zkušených instruktorů. Po získání výučního listu jim pak tato smluvní pracoviště umožňují další profesní růst ve svém oboru( buď brigády v době prázdnin, nebo další zaměstnání).
Na přiložených snímcích vidíme tak, naše absolventy i současné žáky pracující při servisu a odborné práci na Barum Czech Rally Zlín 2016. Je radost pozorovat odborníky připravené na našem SOU Valašské Klobouky při odborné práci ve svém oboru. Proto snad vidíme zájem i nových žáků 1. ročníků, kteří nastoupí do lavic, dílen a právě smluvních pracovišť od 1. září právě v těchto učebních oborech a vidí perspektivu dalšího profesního rozvoje.
V 1. ročníku nastoupí ve školním roce 2016/2017 17 Mechaniků opravářů motorových vozidel( Automechanik), 10 Opravářů zemědělských strojů a v učebním oboru Strojírenské práce( pro žáky Základních škol praktických) bude 9 žáků ve třech ročnících.
Pokud máte zájem pro své děti zajistit perspektivní zaměstnání jste vítáni 14. října 2016 od 8.00 do 16 hodin při našem Dnu otevřených dveří – areál SOU Valašské Klobouky.

 

Mgr. Přemysl Jaroš

Nová maturita

Střední odborné učiliště
Valašské Klobouky

Brumovská 456
766 01

Telefon:
Spojovatelka: +420 577 006 451
E-mail: souvk@souvk.cz
Podatelna: podatelna@souvk.cz