Exkurze 2008/2009

19.12.2008
     Není důležité znát jen teorii, lépe je vše vidět na vlastní oči, řekli si učitelé SOU Val.Klobouky
Historickým městem Olomouc se celý den procházeli studenti oboru Podnikání ze Středního odborného učiliště Valašské Klobouky. „O moravské metropoli jsme, v hodinách dějepisu a českého jazyka s dětmi několikrát hovořili, proto se poznávací exkurze uskutečnila. Není přece důležité znát jen teorii. Nejlepší je vše vidět na vlastní oči," vysvětlila důvod prohlídky Olomouce jedna ze členek pedagogického dozoru, Olga Kortová.    

  Aby se žáci dozvěděli co nejvíce informací, stal se jejich průvodcem doktor filozofie Arnošt Skoupý, jenž přednáší na zdejší Filosofické Fakultě University Palackého (na fotografii druhý zleva. -  pozn. Soural)

 

 

Exkurze do firmy Jelínek Vizovice a Hotelu Zálesí Luhačovice.

  Druhé ročníky oboru Kuchař-číšník se zúčastnily exkurze do  firmy R. Jelinek Vizovice, která se souustřeďuje na výrobu světoznámých lihových destilátů z různých druhů ovoce.

     Nejprve byl žákům promítnut film, který osvětluje historii vzniku firmy. Během prohlídky s odborným výkladem si dále mohli společni prohlédnout výrobní provozy, dále prostory, kde probíhá zrání destilátů v dubových sudech i místa uložení soukromých vzorků alkoholických destilátů.

     Pak následovala cesta do lázeňského města Luhačovice, kde pokračovala prohlídky v hotelu Zálesí. Zde si prohlédli žáci výrobní, odbytová, ubytovací, skladovací prostory a rehabilitační část hotelu.

     Na závěr byl slavnostní oběd a prohlídky města.

                                                                                                                    Mgr. Marcela Šuráňová
 

 

 

Praha 30.9 - 2.10.2008

     Ve dnech 30. září -  2.10. 2008 jsme se se třetími ročníky učebních oborů Automachanik, Kuchař-číšník a Opravář zemědělských strojů rozjeli na tradiční exkurzi do Prahy.
Ubytování, počasí a připravený  program nabízel nové zážitky, zkušenosti a poznatky, o které v tomto překrásném městě není nikdy nouze. Absolvovali jsme klasickou trasu  „Královské cesty“ přes Stroměstské náměstí, na Karlův most, Kampu a zpět k Národnímu divadlu. Druhý den i přes mírnou oblačnost prohlídka Hradu s odborným výkladem nám již známého a oblíbeného průvodce pana Potůčka byla vyčerpávající a velmi zajímavá. Po střídání hradní stráže nás čekala exkurze v Senátu. Valštejnský palác je nádherný! Milé náhodné setkání nás čekalo i tady. Paní senátorka Ing. Juřenčáková  přerušila na chvíli svůj nabytý program a po prohlídce pečlivě zrekonstruovaných   (i kopie Mnichovské dohody v Kolovratském paláci) prostor nás odvedla do zasedací místnosti.
      Večer jsme se již těšili do divadla na komediální představení „Ideální manžel“ na scéně divadla  ABC. Okouzlující byla hlavní role v podání Simony Stašové a pana Brousíka ml. Dny nemilosrdně uběhly a již zůstal poslední, třetí. Prohlídka Národního muzea, Václavské náměstí, suvenýry, svačina a pak rychle na vlak domů.
      Myslím, že jsme si všichni opět odvezli řadu krásných vzpomínek, které nás mohly nahlodat k další třeba již soukromé cestě...

Mgr. Olga Kortová